Zamanla bu kumsalda yaşamak ve çalışmak yasaklandı burada yaşayan koruma altına alınan kaplumbağalar için.

Ozaman kesin olarak Candıra nehrin öbür yanı tafına taşındık ve ordada kendi restorantımızı yeniden açtık ve burada kendi çiftliğimizi kurduk. Çiftliğimizde ihtiyacımız olan sebze, meyve yoğurt, süt, peynir gibi ürünleri kendimiz yetiştirip üretip bu ürünleri hem kendi restorantımızda kulanıyoruz hem de kendimiz tüketiyoruz. Bu nedenlerden dolayı restorantımız ün yaptı ve gelişti.

Egitimimi turizim dalında yaptım, egitimimin sırasında ve sonra cok sayıda Avrupa ülkelerini ziyaret etme imkanım oldu. Bu ülkelere yaptığım ziyatlerimin benim turuzim dalına olan tutkumu dahada arttırdı ve Dalyanda turiuzimle ilgili çalişmalarıma büyük ölçüde yön verdi ve Lemon Lounge gezi teknesini 3 yıl önce Hollandalı eşim Anouk un büyük destekleriyle ve Ingiliz ortağım Hanahla beraber tekne dizayn yaptık bu tekne Dalyandaki teknelerden  farklı ve daha lüks bir tekne oldu.

Bu çok farklı görünümünden ve modern yapısıyla çevremizdeki bütün insanların ve turist insanların dikkatlerini cekiyor ve gezi sırasında müşterilerimize verdiğimiz servis ve ilgiden dolayı müşterilerimizden çok övgü ve iltifat alıyoruz.

Annem hergün sabah erkenden yemeklere kullanılan malzemeleri kendi bahçemizden taze toplar ve yemekleri hazırlar. Hayvanlarımızda organik politikamız için görevlerini büyük bir özweriyle yerine getirerek bütün süt ve yumurta gibi ihtiyaçlarımızı karşılıyorlar.

Müşterilerimize hakiki Türk yemeklerini sunmayı tattırmarmayı kendimize mecburi görev saydık.

Bu zamana kadar müşterilerimize Lemon Lounge ve ekibimiz olarak sunduğumuz yüksek başarılı hizmetlerden dolayı gurur duyuyor ve sizlerli  önümüzdeki yaz sezonunda teknemize misafirimiz olarak ağırlamayı arzuluyorum.


Selamlar Alper.